GVC
Well-Known Member
If the Jazz trade Big Al AND use the TPE, they could take back a total of:
$10.89mil (Memo's salary) + $0.1mil = $10.99mil (from the TPE)
+
$14mil*1.5 + $0.1mil = $21.1mil (from Big Al)
= $32.09mil (assuming the sum of some of the contracts taken back is exactly $10.99mil)
Is that right?
$10.89mil (Memo's salary) + $0.1mil = $10.99mil (from the TPE)
+
$14mil*1.5 + $0.1mil = $21.1mil (from Big Al)
= $32.09mil (assuming the sum of some of the contracts taken back is exactly $10.99mil)
Is that right?